W dniu 14 lutego w Lubskim Domu Kultury rozegrany został trzeci turniej z cyklu Grand Prix Szkół. W grupie "Młodzież" wystartowało 42 zawodników w tym 5 zawodniczek. Natomiast w grupie "Dzieci" wystartowało 23 zawodników w tym 8 zawodniczek. W obydwu grupach grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika.

W grupie starszej zwycięzcą wśród chłopców został Tomasz Lambrecht, który zdobył 7,0 pkt. Na miejscu drugim z 6,0 pkt. znalazł się Szymon Gajda, który przegrał tylko z Tomkiem. Miejsce trzecie z 5,0 pkt. zdobył Aleksander Kiełek. Wśród dziewcząt na miejscu pierwszym znalazła Adrianna Urbaniak, która zdobyła 5,0 pkt.. Na miejscu drugim z 5,0 pkt. była Julia Gruszecka. Miejsce trzecie z 3,5 pkt. zajęła Karolina Paprzycka.

W grupie młodszej z kompletem punktów zwyciężył Franciszek Milczanowski. Na drugim miejscu z 5,0 pkt. znalazł się Patryk Płoneczka. Miejsce trzecie z 5,0 pkt. zajął Piotr Biernacki. W tej grupie wśród dziewcząt zwyciężyła Gabriela Boranowska, która zdobyła 5,0 pkt.. Na drugim miejscu z 4,0 pkt. znalazła się Kinga Skórzewska. A miejsce trzecie z 3,5 pkt. przypadło w udziale Zofii Mierzwiak.

W grupie młodszej tym razem wystartowało już troje siedmiolatków.  Paweł Urbaniak, który ugrał 4,5 pkt. i zajął miejsce 5 (w poprzednim turnieju zdobył 3,0 pkt i zajął miejsce 13), Filip Uliasz (poprzednio zdobył 1,0 pkt.) tym razem Filip zdobył 3,0 pkt. i zajął 17 miejsce oraz debiutująca w rozgrywkach Jeleń Daria, która zdobyła 2,0 pkt. Cała ta trójka najmłodszych uczestników turnieju to uczniowie ze szkoły SP2 w Lubsku. To bardzo dobra decyzja ze strony pani Mireli Wojciechowskiej, by zabierać na "Grand Prix" jak najmłodszych zawodników i zawodniczki. W końcu, gdzie dzieci mają sprawdzić swoją szachowa wiedzę jak nie na turnieju. Takie podejście z pewnością zaprocentuje w przyszłości silnymi graczami w tej szkole.