W piątek 9 listopada w Lubskim Domu Kultury wystartowało już po raz 10-ąty Grand Prix Szkół.

Na start turnieju stawiło się łącznie 68 zawodników w tym 9 zawodniczek. Tradycyjnie turniej zgromadził zawodników i zawodniczki z Lubska, Jasienia, Górzyna i Mierkowa i został rozegrany na dystansie 7 rund z czasem P'15.

W grupie szkół podstawowych w kategorii juniorów zwyciężył Eryk Ostojicz, który zdobył 6,0 pkt.. Na drugim miejscu uplasował się Wiktor Milczanowski, który również ugrał 6,0 pkt.. Trzecie miejsce z 5,5 pkt. przypadło dla Wiktora Fila. Wśród dziewcząt na pierwszym miejscu znalazła się Julia Gruszecka z 5,5 pkt.. Miejsce drugi z 5,0 pkt. przypadło dla Wiktorii Góralczyk. A na miejscu trzecim z 5,0 pkt. znalazła się Nikola Majkut.

W grupie szkół gimnazjalnych i średnich w kategorii juniorów zwyciężył Tomasz Lambrech, który zdobył 7,0 pkt.. Na miejscu drugim znalazł się Jakub Kołodziejski z 5,0 pkt.. A miejsce trzecie z 5,0 pkt. zajął Jakub Sowiński. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Adrianna Urbaniak, która wywalczyła 4,0 pkt.. Faktem godnym podkreślenia jest to, że Adrianna w tej rundzie była jedyną przedstawicielką "płci pięknej", która odważyła się walczyć z silnym "męskim" gronem młodych szachistów.