W dniu 15 listopada w Lubskim Domu Kultury, w ramach programu "Lubuska Olimpiada Młodzieży" prowadzonego przez Szkolny Związek Sportowy, rozegrany został turniej szachowy. Na start turnieju stawiło się łącznie 19 drużyn reprezentujących szkoły z powiatu żarskiego. Turniej przeprowadzono w trzech grupach szkolnych. W gimnazjach i szkołach średnich grano systemem kołowym a w grupie szkół podstawowych systemem szwajcarskim. Tempo gry dla wszystkich grup P'15.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze szkoły SP2 w Lubsku, na drugim miejscu znalazła się drużyna ze szkoły Społeczna SP w Żarach, a miejsce trzecie przypadło dla drużyny z Katolickiej SP w Żarach.

Skład zwycięskiej drużyny z SP2 w Lubsku:

Nr Code Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Data ur. R 1 R 2 R 3 R 4 R 5
1* 21887306 III Ostojicz, Eryk R 1446 1600 2005 ½ 1 1 ½ 1
2* 21844470 III Kiełek, Aleksander R 1203 1600 2005 1 1 1 1 1
3* 0 V Mikołajczuk, Nikodem 0 1200 2005 1 ½ 1 1 0
4* 0 V Machnicka, Karolina 0 1100 2006 1 0 1 1 0

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Niepublicznego Gimnazjum w Lubsku, na drugim miejscu znalazła się drużyna z SP2 w Lubsku, na miejscu trzecim drużyna ze szkoły Społeczna SP w Żarach.

Skład zwycięskiej drużyny z Niepublicznego Gimnazjum w Lubsku:

1* 21860017 II Lambrecht, Tomasz R 1507 1800 2003 1 1   1 1
2*     Moc, Mirosław 0 1000 2002 1 1   1 0
3* 0 IV Grabowiecki, Bartłomiej 0 1400 2003 1 0   1 1
4* 21800383 II Urbaniak, Adrianna 0 1600 2002 1 0   1 1

W kategorii szkół średnich zwyciężyła drużyna Liceum Społecznego w Żarach, na drugim miejscu znalazła się drużyna z ZSE Żary, a miejsce trzecie zajęła drużyna z ZSOiE w Lubsku.

Skład zwycięskiej drużyny z Liceum Społeczne w Żarach:

1 1192116 k Wołoch, Oskar R 2178 2200 2001 1 1 1 ½
2 1168088 III Pięta, Adam 0 1600 1999 1 1 0 1
3 1182897 III Stepa, Bruno 0 1600 2000 1 1 1 1
4     Rudnicka, Julia 0 1000 2001 0 1 1 1

Ze wszystkich grup dwie pierwsze drużyny zakwalifikowały się do wojewódzkiego turnieju finałowego.