W dniu 11 listopada, aby uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, szachiści z całego województwa przyjechali do Zielonej Górze i w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego rozegrane zostały dwa turnieje. Pierwszy turniej to pojedynek reprezentantów klubów z północy i południa województwa Lubuskiego. W tym roku zwyciężyła drużyna z południa, a wynik 15:4 był dla drużyny z północy delikatnie mówiąc miażdżący. Drugi turniej jaki odbył się w tym dniu to turniej szachów szybkich i był podzielony na dwie grupy. W grupie "A" grali głównie seniorzy oraz juniorzy z rankingiem krajowym wyższym od 1600. Natomiast w grupie "B" grali juniorzy z rankingiem krajowym niższym lub równym 1600. W grupie "A" zwycięzcą został mistrz krajowy Marek Oliwa, na drugim miejscu znalazł się mistrz FIDE Karol Kucza, a trzecie miejsce przypadło dla kandydata na mistrza Wojciecha Rezy. Gratulacje!

Z Lubska najlepsze miejsce w grupie "A" wywalczył Dariusz Bieliński i z wynikiem 6,0 pkt był 9-ąty. Na miejscu 17 uplasował się Waldemar Szylko, który w kategori wiekowej "50+" zajął II miejsce. I kolejnym zawodnikiem, który grał w tej grupie był Grzegorz Dąbrowski, który po dobrym początku turnieju, zaliczył w trzech ostatnich rundach przegrane i w rezultacie zdobył tylko 4,0 pkt. i zajął odległe 41 miejsce.

W grupie "B", w której zagrało 92 zawodników, zwycięzcą został Eryk Ostojicz, a wśród dziewcząt zwyciężyła Julia Gruszecka. Zarówno Eryk jak i Julia zaliczają się do ścisłej czołówki juniorów "LKsz Caissa Lubsko". Gratulacje!