W dniu 28 kwietnia w Lubskim Domu Kultury odbył się piąty finałowy turniej VIII edycji "Grand Prix Szkół". W tegorocznym grand prix wystartowało łącznie 121 zawodników i zawodniczek z 9 szkół z Lubska, Jasienia i Górzyna. Pod względem frekwencji był to największe jak dotychczas grand prix szkół. Widać wyraźnie, że w naszym regionie szachy, w coraz większym stopniu stają się popularnym sportem wśród młodzieży. Za taki stan rzeczy należą się podziękowania zarówno samym zawodnikom i zawodniczkom jak i organizatorom i sponsorom, którzy od wielu lat pracowali na obecny sukces naszej dyscypliny sportu.

W tej edycji zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w pięciu turniejach i tak w zaszczytnym gronie finalistów VIII edycji Grand Prix szkół znaleźli się:  

W grupie szkół podstawowych wśród juniorów złoto zdobył Eryk Ostojicz , srebro wywalczył Aleksander Kiełek, a brąz przypadł dla Cypriana Skibickiego.

Natomiast pośród zawodniczek złoto wywalczyła Nikola Majkut, srebro przypadło dla Karoliny Machnickiej, a brązowy medal dla Anny Kuśmierczyk.

W grupie szkół średnich i gimnazjalnych wśród zawodników złoto zdobył Tomasz Lambrecht, srebro Marcin Hermansdorfer, a brąz wywalczył Bartłomiej Grabowiecki.

Natomiast pośród zawodniczek złoto wywalczyła Adrianna Urbaniak, srebro Agata Wojciechowska, a brąz Natalia Waluś.

W klasyfikacji szkół podstawowych najlepsza okazała się drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku, która już po raz piąty z rzędu zdobyła złoto. Natomiast w klasyfikacji szkół średnich i gimnazjalnych złoto po raz pierwszy wywalczyła drużyna z Niepublicznego Gimnazjum w Lubsku.

Zwycięzcy turnieju finałowego: (od lewej) Adrianna Urbaniak, Tomasz Lambrecht, Karolina Machnicka i Eryk Ostojicz

Finalistki w grupie szkół podstawowych: (od lewej) Nikola Majkut, Karolina Machnicka i Anna Kuśmierczyk.

Finaliści w grupie szkół podstawowych: (od lewej) Eryk Ostojicz, Aleksander Kiełek i Cyprian Skibicki

Finalistki w grupie szkół średnich i gimnazjalnych: (od lewej) Adrianna Urbaniak, Agata Wojciechowska - reprezentowana przez Mirelę Wojciechowską.

Finalistki w grupie szkół średnich i gimnazjalnych: (od lewej) Tomasz Lambrecht, Marcin Hermansdorfer i Bartłomiej Grabowiecki

 

Finaliści klasyfikacji szkolnej: (od lewej) Szkoła Podstawowa SP2 - reprezentowana przez Mirelę Wojciechowską, Niepubliczne Gimnazjum w Lubsku - reprezentowane przez Bartłomieja Grabowieckiego