W Polanicy Zdrój już po raz 54 zorganizowany został turniej ku pamięci najwybitniejszego Polskiego szachisty jakim był Akiba Rubinstein. W tegorocznej edycji na start memoriału stawiło się 553 zawodników. W najsilniejszej grupie "A" gra trzech arcymistrzów tj. Vadim Shiskin z Ukrainy, Manik Mikulas ze Słowacji i Stefan Djuric z Serbii.

Po trzech rundach w grupie "A" na prowadzeniu jest mistrz międzynarodowy Piotr Sabuk, na drugim miejscu znajduje się mistrz krajowy Damian Lewtak i trzecie miejsce zajmuje serbski arcymistrz Stefan Djuric.

Z Lubska w turnieju wystartowało trzech zawodników tj. Waldemar Szylko i Dariusz Bieliński obaj w grupie "A" oraz Grzegorz Kołodziejski w grupie "C". Po trzech rundach Waldemar Szylko ma 1,0  pkt. i zajmuje miejsce 63, Dariusz Bieliński  ma 1,5 pkt. i  jest na 42 miejscu, a Grzegorz Kołodziejski ugrał 1,0 pkt. i zajmuje miejsce 110. 

Strona Turnieju

Waldemar Szylko - Przeciwnicy
Runda Kolor Pkt. Nr Pkt. ID CR Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub
1 w 0 4 2.5   GM MANIK, Mikulas 2408 2600  
2 b 1 68 0.0 PL-56195 II LEMAŃSKI, Piotr 1838 1800 Caissa Pion Zielona Góra
3 w 0 14 2.0 PL-4456 k KUMALA, Aleksander 2238 2200 MKSz GRYF Dębica
4 b   75 1.0 PL-12825 II+ ANTONIEWICZ, Jakub 1769 1900 Wrocław

 

Dariusz Bieliński - Przeciwnicy
Runda Kolor Pkt. Nr Pkt. ID CR Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub
1 b 1 76 0.0 PL-9155 I GALANT, Ireneusz 1768 2000 WKSz GANT HETMAN
2 w = 9 1.5 PL-21991 FM KUCZA, Karol 2342 2300 ŻKSz Żary
3 w 0 13 2.5   k CHEREPOV, Alexej 2245 2200 Minsk
4 b   63 1.5 PL-5656 k++ DUDA, Lucas 1874 2300 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

 

Grzegorz Kołodziejski - Przeciwnicy
Runda Kolor Pkt. Nr Pkt. ID CR Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub
1 b 1 30 1.0 PL-33644 II STASINKIEWICZ, Aleksander 1785 1800 KS Polanica-Zdrój
2 w 0 28 3.0 PL-29018 I MAJOCHA, Piotr 1801 2000 UKS Giecek Radków
3 b 0 33 2.0 PL-39001 I GAJZNER, Ryszard 1771 2000 LKS Polonia Poraj
4 w   156 1.0 PL-59127 I JANIKOWSKA, Wiktoria 1271 1800 KSz Polonia Wrocław