53. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina

W grupie "A" po remisie na pierwszej desce pomiędzy arcymistrzami Warakomskim i Cyborowskim, nastąpiła zmiana lidera i jest nim obecnie ukraiński arcymistrz Vadim Shiskin.

Mistrz FIDE Karol Kucza (ŻKSz Żary) uzyskał z niżej notowanym Szymonem Dryją (I+) remis i spadł na 9 miejsce. Dryja po pięciu rundach nie przegrał ani jednej partii i uzyskał największy przyrost punktów rankingowych bo aż +115. 

      Nazwisko, Imię Klub Ranking   Pkt MBch Bch W B
1. 2 GM Shishkin, Vadim   2454 +5   4.5 10.5 16.5 4 3
2. 1 GM Warakomski, Tomasz Akademia Szachowa Gliwice 2536 +5   4.5 9.0 15.0 4 3
3. 1 GM Cyborowski, Łukasz LKS "Wrzos" Miedzyborów 2532 +2   4.0 11.5 18.5 3 2
4. 1 K+ Łapaj, Mateusz MCKiS Jaworzno 2093 +36   4.0 9.5 14.5 3 2
5. 1 FM Goluch, Piotr WKS Kopernik 2360 -5   4.0 8.5 15.0 3 3
6. 4 K Psyk, Radosław   2132 +35   4.0 8.0 12.5 4 2
7. 4 K Bilczewski, Kacper UKS "Ognisko" Rydułtowy 2191 +32   4.0 7.5 13.0 4 3
8. 3 K Faron, Rafał UKS "21 Podlesie" 2106 +17   4.0 7.0 12.0 4 3
9. 2 FM Kucza, Karol ŻKSz Żary 2320 -2   3.5 10.5 17.5 3 2
10. 2 I++ Fus, Jakub UKS "Czternastka" Warszawa 2127 +8   3.5 9.5 15.0 2 3

W grupie "B" również nastąpiła zmiana lidera i jest nim IM Zbigniew Szymczak.

W grupie "C" nadal liderem jest Mariusz Darowicki (I++).

Wyniki zawodników z Lubska:

W grupie "A" Dariusz Bieliński (K+) pokonał Kacpra Kwaśniaka (II+) i awansował z 3,0 pkt. na miejsce 24.

W grupie "C" Waldemar Szylko (K+) zremisował z Konradem Cichockim (I+) i udało mu się utrzymać z 4,0 pkt. na 5 miejscu. Od lidera grupy dzieli go tylko 1,0 pkt.. Drugi zawodnik z Lubska grający w tej grupie Grzegorz Kołodziejski (II) przegrał z Mirosławem Błasiakiem (K) i spadł na miejsce 72. Grzegorz ugrał 2,5 pkt..

W grupie "D" Eryk Ostojicz (III) remisuje z Mikołajem Grzybkiem (II) i 3,0 pkt. spada na miejsce 33. Drugi junior grający w tej grupie Aleksander Kiełek (III) przegrywa z Bartoszem Klisowskim (II) i zalicza spory spadek bo aż na miejsce 45. Aleksander ugrał 2,5 pkt..

W grupie "E" Jakub Mierzwiak (IV) wygrywa z Mają Puchalską (IV) i z 2,0 pkt awansuje na miejsce 79. Jakub Tołłoczko (bk) wygrywa z Wroniką Dzikowską (IV) i z 1,5 pkt. awansuje na miejsce 88.

Serwis Festiwalu