W tegorocznym memoriale im. Ziemowita Zgierskiego, który odbył się już po raz ósmy w Obrze z Lubska, choć w barwach rożnych klubów zagrało 8 zawodników i 1 zawodniczka.

W grupie "A" zagrali Dariusz Bieliński i Grzegorz Kołodziejski, obaj zawodnicy z "LKSz Caissa Lubsko" oraz Tomasz Lambrecht z "ŻKSz Żary".  W grupie "B" zagrali Artur Urbaniak i Adrianna Urbaniak oboje z "KS 64 Zielona Góra" oraz Eryk Ostojicz i Aleksander Kiełek z "LKSZ Caissa Lubsko". W grupie "C" grali Szymon Gajda i Nikodem Mikołajczuk z "LKSz Caissa Lubsko".

W grupie "A" zagrało łącznie 28 w tym dwóch mistrzów międzynarodowych Aleksander Czerwoński i Evgenij Piankov (rocznik 1941) i jeden mistrz FIDE w osobie Karola Kuczy. Średni ranking turnieju to 1722. Od samego początku w grupie tej wysoko poprzeczkę postawił Mikołaj Nowak z "UKS Smecz Konin", który na dystansie 9 rund zdobył 8 pkt. (+7,=2,-0) co dało mu zwycięstwo w grupie oraz normę mistrzowską (ranking uzyskany 2450). Dariusz Bieliński zajął w tej grupie miejsce 9 zdobywając 5,0 pkt. a miejsce 15 przypadło dla Grzegorza Kołodziejskiego, który ugrał 4,0 pkt.. Również 4,0 pkt. zdobył Tomasz Lambrecht i zajął miejsce 17. 

W grupie "B", w której zagrało 36 zawodników dobrze zaprezentował się dwójka zawodników z Lubska tj. Eryk Ostojicz i Aleksander Kiełek, którzy zdobyli po 5,0 pkt. i uzyskali III kategorie. Dobrze też zaprezentowała się jedyna zawodniczka z Lubska w osobie Adrianny Urbaniak, która wywalczyła 5,0 pkt. i w ostatniej rundzie grała na drugim stole z jednym z liderów grupy tj. Cezarym Fligierem. Drobna niedokładność w końcówce lekko figurowej rozgrywanej z Cezarym nie pozwoliła Adriannie wyjść obronną ręką z tego pojedynku. Ostatecznie Adrianna zajęła miejsce 11 tuż za Aleksandrem (10) i Erykiem (9). Na miejscu 14 z 5,0 pkt. znalazł się Artur Urbaniak. 

W grupie "C" gdzie zagrało 16 zawodników, najlepiej zagrał Szymon Gajda, który zdobył 6 pkt. co dało mu 2 miejsce w grupie. Szymon otrzymał również IV kategorię szachową. Nikodem Mikołajczuk zdobył 4,5 pkt. co dało mu miejsce 9. 

Zawodnicy z Lubska bardzo dobrze zagrali w turnieju szachów błyskawicznych. I tak wśród seniorów zwyciężył Dariusz Bieliński a wśród juniorów drugie miejsce przypadło dla Tomasza Lambrechta.