W dniach od 10 do 16 lipca zawodnicy z "LKSz Caissa Lubsko" brali udział w XXV Międzynarodowym Turnieju w Kowalewie Pomorskim.

W najsilniejszej grupie "A" na miejscu 8 znalazł się Dariusz Bieliński, który zdobył 6,0 pkt. (+5,=2,-2), a na miejscu 66 z 3,5 pkt. (+2,=3,-4) uplasował się Grzegorz Kołodziejski.

W grupie "B" na miejscu 6 znalazł się Andrzej Gruszecki, który ugrał 6,0 pkt. (+5,=2,-2), a zamknął stawkę Maksymilian Staszak, który ugrał 1,0 pkt. (+1,=0,-8).

W grupie do lat 10 na miejscu 21 znalazł się Wiktor Fila, który wywalczył 4,5 pkt. (+4,=1,-4), a na miejscu 35 z 3,0 (+3,=0,-6) uplasował się Aleksander Staszak.

Jednak największym sukcesem w swojej dotychczasowej karierze turniejowej mogą  pochwalić się Eryk Ostojicz oraz Julia Gruszecka. Eryk w grupie do lat 13 zajął drugie miejsce z 6,5 pkt. (+4,=5,-0) oraz uzyskał II kategorię szachową, a Julia wśród dziewcząt w tej samej grupie wiekowej zajęła z 5,0 pkt. (+3,=4,-2) drugie miejsce i uzyskała II kategorię szachową. Gratulacje!!!

Pod tym linkiem znajduje się ciekawy wywiad ze Stefanem Gawlikowskim, który jest autorem nowości wydawniczej "Bobby Fischer - Obsesja geniuszu".

Artykuł na www.wp.pl 

W dniu 10 września zakończyły się rozgrywki w ligach I i II seniorskiej. Awans do ekstraligi uzyskały drużyny "Wieża POMOT Pęgów" oraz "LKS Wrzos Międzyborów". Gratulacje!

Wyniki finałowe I liga:

Place S.No. Team name Fed. Local Match Points Total vs+ B.1 B.2
1 1 Wieża POMOT Pęgów POL 2409 15.0 38.0 10;2;3;6;7;8;9; 4.5 7.5
2 8 LKS Wrzos Międzyborów POL 2412 14.0 35.0 3;4;5;6;10;9;2; 5.0 6.0
3 7 Biały Król Wisznia Mała POL 2372 14.0 33.5 5;6;10;8;9;2;3; 3.5 5.5
4 4 Baszta MOS Żnin II POL 2395 14.0 31.5 7;9;2;3;5;6; 5.0 6.5
5 5 RPW Okucia Budowlane Łódź POL 2358 11.0 29.5 6;9;1;2;10; 4.0 5.5
6 3 Drakon Lublin POL 2336 7.0 24.0 2;10; 5.0 3.0
7 6 LKS Chrobry Gniezno POL 2221 6.0 22.5 10;2; 5.5 5.5
8 9 WKS Kopernik II POL 2364 4.0 19.5   4.5 2.0
9 10 YMCA Warszawa POL 2178 4.0 19.0 2; 2.5 0.5
10 2 Rotmistrz Grudziadz POL 2195 1.0 16.5  

Wyniki finałowe II liga pierwsza 10-ątka:

M-ce Nazwa drużyny Ranking Duże punkty Pkt. vs+ Sz.1 Sz.2
1 AS Płock 2290 17.0 35.0 18;15;11;16;14;9;2;21; 7.0 5.5
2 MKSz Rybnik 2136 13.0 32.0 33;3;9;5;12;20; 4.5 7.5
3 SSz Gminy Pawłowice 2246 12.0 33.5 23;25;5;15;14; 6.0 5.0
4 GOSTMAT Gostynin 2142 12.0 30.5 30;27;25;22;12;31; 6.5 6.0
5 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2176 12.0 30.0 22;17;13;14;24;21; 5.0 6.5
6 UKS TSz Zieloni Zielonka 2174 12.0 30.0 30;7;27;12;9; 4.5 4.5
7 Krakowski Klub Szachistów 1893 2165 12.0 28.5 26;21;13;2;3;4; 5.5 4.5
8 OTSz Ostrów Wielkopolski 2238 11.0 30.0 20;18;13;24;11; 4.0 4.0
9 MKS Sandecja 2188 11.0 29.5 26;29;22;19;5; 7.5 4.0
10 Klub Sportowy Laura Chylice 2165 10.0 30.5 23;28;29;24; 5.0 4.5

 

W dniach od 1 do 10 września w Poroninie rozgrywana jest I liga, a w Szklarskiej Porębie II liga seniorów.

Serwis I ligi

Serwis II ligi

Pierwsza trójka I-ej ligi po 2 rundach

Miejsce Nr startowy Nazwa drużyny Fed. Ranking Duże punkty Pkt vs+ Sz.1 Sz.2
1 1 Wieża POMOT Pęgów POL 2409 4.0 11.5 10;2; 1.5 2.0
2 8 LKS Wrzos Międzyborów POL 2412 4.0 9.0 3;4; 1.0 1.5
3 5 RPW Okucia Budowlane Łódź POL 2358 2.0 7.0 6; 1.5 0.5

Pierwsza trójka II-ej ligi po 2 rundach

M-ce Nazwa drużyny Ranking Duże punkty Pkt. vs+ Sz.1 Sz.2
1 MKSz Rybnik 2136 4.0 10.0 33;3; 1.5 1.5
2 GOSTMAT Gostynin 2142 4.0 9.0 30;27; 2.0 1.5
3 AS Płock 2290 4.0 9.0 18;15; 2.0 1.0

Serwis Festiwalu

Zwycięzcy grupa "A"

      Nazwisko, Imię Klub Ranking   Pkt MBch Bch W Prog
1.   GM Warakomski, Tomasz Akademia Szachowa Gliwice 2536 +7   8.0 42.0 53.0 7 41.0
2.   GM Shishkin, Vadim   2454 +2   7.0 42.5 55.0 6 37.0
3.   FM Kucza, Karol ŻKSz Żary 2320 +14   7.0 38.5 51.0 6 35.5

Zwycięzcy grupa "B"

      Nazwisko, Imię Klub Ranking   Pkt MBch Bch W Prog
1.   K Zowada, Kazimierz MCKiS Jaworzno 2046 +46 m 7.5 39.0 50.0 7 37.5
2.   IM Szymczak, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 2163 +11   7.0 41.0 52.5 5 37.0
3. 1 IM Marusenko, Petr   2148 -3   7.0 37.5 48.5 6 34.0

Zwycięzcy grupa "C"

      Nazwisko, Imię Klub Ranking   Pkt MBch Bch W Prog
1.   I++ Darowicki, Mariusz UKS "OPP" Toruń 1942 +28 k 7.5 44.0 56.0 6 41.0
2.   FM Bakalarz, Leszek KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 1972 +13   7.0 42.0 54.0 5 38.5
3.   K Żminda, Bogdan PCSZN „IDEA” Świebodzin 1957 -4   7.0 40.5 52.0 5 35.0

Zwycięzcy grupa "D"

1.   II Topoła, Rafał KSz Polonia Wrocław 1431 +97 I 8.0 41.0 52.5 7 42.5
2. 1 I Białek, Alicja KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1295 +74   7.0 40.0 52.0 6 35.5
3. 1 II Wirkus, Oliwer UKS Zawisza Kolbudy 1500 +12   7.0 37.0 47.0 5 32.5

Zwycięzcy grupa "E"

      Nazwisko, Imię Klub Ranking   Pkt MBch Bch W Prog
1.   II Herwy, Jakub AKS Mikołów 1243 +78 I 8.5 44.5 55.5 8 43.5
2. 3 II Musiał, Igor MCKiS Jaworzno 1219 +43   7.0 42.5 55.5 6 39.0
3. 1 II Maślanka, Wojciech MKSz DIAGONALIA Imielin 1272 +12   7.0 42.5 53.5 5 36.5

 

Wyniki zawodników z Lubska:

Grupa "A"

Dariusz Bieliński miejsce 19

Grupa "C"

Waldemar Szylko miejsce 30

Grzegorz Kołodziejski miejsce 114

Grupa "D" - juniorzy do lat 14

Eryk Ostojicz miejsce 50

Aleksander Kiełek miejsce 59

Grupa "E" - juniorzy do lat 10

Jakub Mierzwiak miejsce 78

Jakub Tołłoczko miejsce 82