Sam Shankland zdobywając 8,5 pkt. na dystansie 11 rund został mistrzem USA na rok 2018. Gratulacje!

 

Miejsce   Zawodnik ELO FED Pkt. Rund
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
TB Perf.
1
GM
2671
8.5
11
 
42.25
2885
2
GM
2804
8.0
11
 
40.50
2837
3
GM
2786
6.5
11
 
33.50
2728
4
GM
2787
5.5
11
 
30.00
2663
5
GM
2599
5.5
11
 
27.50
2680
6
GM
2660
5.5
11
 
27.00
2675
7
GM
2599
5.0
11
 
28.00
2644
8
GM
2665
5.0
11
 
26.50
2638
9
GM
2552
4.5
11
 
24.00
2620
10
GM
2640
4.5
11
 
22.00
2612
11
GM
2647
4.5
11
 
20.75
2611
12
GM
2672
3.0
11
 
15.00
2499

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania gunina valentina chess

Mistrzynią Europy została rosyjska arcymistrzyni Valentina Gunina. Gratulacje !!!

 

Wyniki finałowe pierwsza 20-stka:

Miejsce Nr startowy     Zawodniczka Gr FED ELO Pkt.  TB1   TB2   TB3   TB4  n w we w-we K rtg+/-
1 4   GM Gunina Valentina ACP RUS 2507 9,0 0,0 72,5 76,5 2389 11 9 7,10 1,90 10 19,0
2 3   GM Dzagnidze Nana   GEO 2507 8,0 0,0 74,5 80,5 2417 11 8 6,83 1,17 10 11,7
3 24   GM Ushenina Anna ACP UKR 2422 8,0 0,0 74,0 78,5 2393 11 8 5,89 2,11 10 21,1
4 17   IM Atalik Ekaterina   TUR 2452 8,0 0,0 67,0 71,5 2342 11 8 7,06 0,94 10 9,4
5 8   GM Stefanova Antoaneta ACP FID 2479 8,0 0,0 66,0 71,0 2382 11 8 6,93 1,07 10 10,7
6 13   IM Paehtz Elisabeth ACP GER 2468 8,0 0,0 66,0 70,5 2357 11 8 7,11 0,89 10 8,9
7 65   WGM Kulon Klaudia   POL 2319 8,0 0,0 65,5 69,0 2372 11 8 4,58 3,42 10 34,2
8 38   WIM Shuvalova Polina   RUS 2389 8,0 0,0 65,0 68,5 2403 11 8 5,27 2,73 10 27,3
9 5   WGM Goryachkina Aleksandra ACP RUS 2495 7,5 0,0 69,0 74,0 2360 11 7,5 7,45 0,05 10 0,5
10 36   IM Mammadzada Gunay   AZE 2392 7,5 0,0 67,5 72,5 2424 11 7,5 5,01 2,49 20 49,8
11 47   IM Osmak Iulija   UKR 2361 7,5 0,0 67,0 72,0 2366 11 7,5 5,39 2,11 10 21,1
12 15   IM Javakhishvili Lela   GEO 2467 7,5 0,0 66,5 71,5 2359 11 7,5 7,10 0,40 10 4,0
13 33   IM Szczepkowska Karina   POL 2403 7,5 0,0 57,0 61,0 2273 11 7,5 7,38 0,12 10 1,2
14 1   GM Muzychuk Mariya ACP UKR 2540 7,0 0,0 70,5 76,0 2381 11 7 7,79 -0,79 10 -7,9
15 6   GM Sebag Marie   FRA 2492 7,0 0,0 65,0 70,0 2349 11 7 7,56 -0,56 10 -5,6
16 57   WIM Unuk Laura   SLO 2329 7,0 0,0 65,0 69,0 2386 11 7 4,61 2,39 20 47,8
17 12   WGM Girya Olga ACP RUS 2470 7,0 0,0 62,5 67,5 2317 11 7 7,53 -0,53 10 -5,3
18 40   IM Schleining Zoya ACP GER 2382 7,0 0,0 62,5 66,5 2360 11 7 5,76 1,24 10 12,4
19 18   IM Kashlinskaya Alina ACP RUS 2450 7,0 0,0 62,0 66,5 2335 11 7 7,21 -0,21 10 -2,1
20 30   IM Gaponenko Inna

Wyniki Polek:

Nr startowy   Zawodniczka ELO FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pkt. Miejsce K rtg+/-
11 GM Socko Monika 2471 POL 0 1 1 ½ 1 ½ 0 0 1 ½ 1 6,5 32 10 -12,70
19 WGM Zawadzka Jolanta 2442 POL ½ 1 1 ½ 0 0 ½ 1 1 ½ 0 6,0 59 10 -17,70
33 IM Szczepkowska Karina 2403 POL 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ 7,5 13 10 1,20
58 WFM Sliwicka Alicja 2329 POL 0 1 ½ 0 0 1 1 0 0 ½ ½ 4,5 114 20 -68,00
65 WGM Kulon Klaudia 2319 POL 1 ½ 0 1 1 1 1 1 0 ½ 1 8,0 7 10 34,20
69 WIM Warakomska Anna 2306 POL 1 0 0 1 1 0 1 ½ 0 1 0 5,5 74 20 -11,20
87 WIM Kantane Anna 2266 POL 0 ½ 1 0 1 0 1 0 ½ 1 ½ 5,5 77 20 -0,40
99 WIM Kubicka Anna 2215 POL 0 1 ½ 0 0 1 0 ½ 1 ½ ½ 5,0 100 20 0,60
100 WFM Antolak Julia 2212 POL 0 0 1 1 0 1 ½ 1 1 1 0 6,5 41 40 70,40
139 WFM Dwilewicz Katarzyna 1967 POL ½ 0 1 0 0 1 0 ½ 1 0 0 4,0 122 20 42,00  

W dniach 7-9 kwietnia rozegrany został mecz "Chiny kontra Reszta świata". Mecz składał się z 10 rund granych tempem 10'+10''  po dwie partie z każdym z członków zespołu rywali. W drużynie międzynarodowej zagrał nasz arcymistrz Jan-Krzysztof Duda oraz Daniil Dubov z Rosji, Vidit Gujrathi z Indii, Etienne Bacrot z Francji oraz Sam Shankland z USA.  Natomiast Chińczycy wystawili drużynę składającą się z najsilniejszych obecnie chińskich zawodników: Liren Ding, Yangyi Yu, Yi Wei, Chao Li oraz Xiangzhi Bu. Chińczycy wygrali ten mecz 11:9 (małe punkty 30:20).

R1:  1:1  (2,5:2,5)
R2:  2:0  (4,0:1,0)
R3:  0:2  (2,0:3,0)
R4:  2:0  (4,5:0,5)
R5:  2:0  (4,0:1,0)
R6:  0:2  (2,0:3,0)
R7:  1:1  (2,5:2,5)
R8:  2:0  (4,0:1,0)
R9:  0:2  (2,0:3,0)
R10:  1:1  (2,5:2,5)

Zawodnik Pkt.
Yu, Yangyi 7,0
Ding, Liren 6,5
Bu, Xiangzhi 6,5
Dubov, Daniil 5,5
Wei, Yi 5,5
Duda, Jan-Krzysztof 4,5
Vidit, Santosh Gujrathi 4,5
Li, Chao b 4,5
Shankland, Samuel L 3,0
Bacrot, Etienne 2,5

 

 

 

W dniu wczorajszym zakończył się turniej Grenke Classic (rozgrywany w Karlsruhe i Baden-Baden - Niemcy), którego zwycięzcą został Fabiano Carauana, który to wyprzedził o cały punkt Carlsena. Jeżeli Carauana zdoła utrzymać formę na tak wysokim poziomie jak obecnie, to jesienny pojedynek w Londynie z Carlsenem o tytuł mistrza świata może być całkiem interesujący wydarzeniem.

W miejscowości Vysoke Tatry (Słowacja) odbędą się w dniach od 8 do 19 kwietnia Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet.

Polskę będą reprezentować: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska, Alicja Śliwicka, Klaudia Kulon, Anna Warakomska, Anna Kantane, Anna Kubicka, Julia Antolak, Katarzyna Dwilewicz.

Strona mistrzostw