Kijów 1903
Rząd tylni od lewej: Rabinovich, Izbinsky, Kylomzin, Lebedev, Znosko-Borovsky, Levitsky, Kalinsky, Ben'ko, Lowtzky
Rząd przedni od lewej: Rubinstein, Vengerov, Salwe, Chigorin, Loxting, Count Plater, Yurevich, Bernstein, Schiffers,
                       Duz-Chotimirsky
 
Karlsbad 1907
Zawodnicy i organizatorzy: od lewej do prawej siedzą: Rubinstein, Marco, Fähndrich, Tschigorin, Schlechter, Hoffer,
Tietz, Maroczy, Janowski, Dr. Neustadtl, Drobny, Marshall
Stoją: Nimzowitsch, Wolf, Mieses, Cohn, Johner, Leonhardt, Salwe, Vidmar, Berger, Spielmann,
Dus-Chotimirski (w czapce), Tartakower (w kapeluszu), Dr. Olland
 
Ostend 1907
 
Sankt Petersburg 1909
 
 

San Sebastian 1911

Karlsbad 1911

Pieszczany 1912
 
pistyan

Siedzą (od lewej): Marshall, Hoffer, Tietz, Barász, Breyer, Hromádka, Alapin, Mieses, Łowcki (Lowtzky), Duras, Schlechter, S.R. Wolf.
Stoją: Maróczy, Ernst, Molnár, Yates, Eliashov, Havasi, Leonhardt, E. Cohn, Földes, Rubinstein, Salwe, Johner, Spielmann, Gajdos, Fluss, Sterk, von Balla and Erdössy.

 Pieszczany 1912 (Sala gry)

Pieszczany 1912

 

San Sebastian 1912

 

Sankt Petersburg 1913

 

Sankt Petersburg 1914

Berlin 1918

 

Trieberg 1921


Haga 1921

 

 Teplitz 1922

Uczestnicy turnieju w Teplitz-Schönau 1922. Od lewej stoją: 1. Borislav Kostic, 2. Paul Johner,3. Karel Treybal, 4. Ernst Grünfeld, 5. Richard Réti, 6. Friedrich Sämisch, 7. Rudolf Spielmann, 8. Saviely Tartakower 9. Nieznany. Od lewej siedzą: 1. Akiba Rubinstein, 2. Geza Maroczy, 3. Siegbert Tarrasch, 4. Nieznany, 5. Jacques Mieses, 6. Heinrich Wolf, 7. Richard Teichman, 8. Nieznany

Londyn 1922

Tartakower i Rubinstein

   Berlin 1924

Rubinstein i E.Lasker (żywe szachy)

 

Meran 1924

 

Baden-Baden 1925

 

Wrocław 1925

 

 Drezno 1926 (Sala gry)

Budapeszt 1926 (Akiba Rubinstein siedzi pierwszy z prawej)

 

 

Berlin 1926

Berlin 1926: Bogubojlov - Rubinstein

Semmering Baden 1926

Łódź 1927 (Rubinstein i Tartakower)

 

 

Rogaska Slatina 1929

 

Karlowe Wary 1929


 

 

Lieg 1930

Uczestnicy turnieju w Teplitz-Schönau 1922. Od lewej stoją: 1. Borislav Kostic, 2. Paul Johner,3. Karel Treybal, 4. Ernst Grünfeld, 5. Richard Réti, 6. Friedrich Sämisch, 7. Rudolf Spielmann, 8. Saviely Tartakower 9. Nieznany. Od lewej siedzą: 1. Akiba Rubinstein, 2. Geza Maroczy, 3. Siegbert Tarrasch, 4. Nieznany, 5. Jacques Mieses, 6. Heinrich Wolf, 7. Richard Teichman, 8. Nieznany

San Remo 1930

 Reprezentacja Olimpijska Polski - Złoci Olimpijscy Medaliści - Hamburg 1930

źródło: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3344533,genialni-szachisci-niezwykli-ludzie,id,t.html

Od lewej: Paulin Frydman, Ksawery Tartakower, Rotmil, Akiba Rubinstein, Kazimierz Makarczyk, Dawid Przepiórka, Wróbel

Reprezentacja
  Polska Akiba Rubinstein 15 17 88,2
  Polska Ksawery Tartakower 12 16 75
  Polska Dawid Przepiórka 9 13 69,2
  Polska Kazimierz Makarczyk 13 57,7
  Polska Paulin Frydman 5 9 55,6

 

 

Hamburg 1930

Na tym grupowym zdjęciu zrobionym w Hamburgu w 1930 roku, podczas olimpiady szachowej, udało mi się rozpoznać naszych czterech zawodników ze "złotej drużyny" oraz ich kapitana i tak:

1 - Akiba Rubinstein, 2 - Dawid Przepiórka, 3 - Paulin Frydman, 4 - Kazimierz Makarczyk, 5 - Rotmil Kapitan polskiej drużyny na III olimpiadzie w Hamburgu. 

 

 

Roterdam 1931

 

 Palestyna 1931

 

 Warszawa 1931 (Hotel Europejski)

Lwów 1931

Tel-Awiw-Jafa 1931 (Niepotwierdzone)

   
 

1949 Rubinstein z synem Samym. (Ostatnie zdjęcie Rubinsteina)